VJ0603Y682MXBAP
Mfr.Part #
VJ0603Y682MXBAP
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 0603
Voltage - Rated DC :
100V
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Capacitance :
6800pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ0603Y682MXBAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y682MXBAP
VJ 6800pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)