VJ0603Y682JXXAP
Mfr.Part #
VJ0603Y682JXXAP
Description
CAP CER 6800PF 25V X7R 0603
Capacitance :
6800pF
Voltage - Rated :
25V
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
1.6mm
Datasheets
VJ0603Y682JXXAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y682JXXAP
VJ 6800pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)