VJ0603Y682JXAAP
Mfr.Part #
VJ0603Y682JXAAP
Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
6800pF
Length :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ0603Y682JXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y682JXAAP
VJ 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)