VJ0603Y681MXCAC
Mfr.Part #
VJ0603Y681MXCAC
Description
CAP CER 680PF 200V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
680pF
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ0603Y681MXCAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y681MXCAC
VJ 680pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)