VJ0603Y681KXJAC
Mfr.Part #
VJ0603Y681KXJAC
Description
CAP CER 680PF 16V X7R 0603
Voltage - Rated DC :
16V
Length :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Datasheets
VJ0603Y681KXJAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y681KXJAC
VJ 680pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)