VJ0603Y472MXBAC
Mfr.Part #
VJ0603Y472MXBAC
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Voltage - Rated DC :
100V
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
4700pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0603Y472MXBAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y472MXBAC
VJ 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)