VJ0603Y471KXCAC
Mfr.Part #
VJ0603Y471KXCAC
Description
CAP CER 470PF 200V X7R 0603
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Surface Mount, MLCC
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
470pF
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
VJ0603Y471KXCAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y471KXCAC
VJ 470pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)