VJ0603Y471KFBAP
Mfr.Part #
VJ0603Y471KFBAP
Description
CAP CER 470PF 100V X7R 0603
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
470pF
Voltage - Rated DC :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
VJ0603Y471KFBAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y471KFBAP
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±10% 470pF