VJ0603Y471KFAAP
Mfr.Part #
VJ0603Y471KFAAP
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ0603Y471KFAAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y471KFAAP
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±10% 470pF