VJ0603Y471JXXAP
Mfr.Part #
VJ0603Y471JXXAP
Description
CAP CER 470PF 25V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
X7R
Published :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ0603Y471JXXAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y471JXXAP
VJ 470pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)