VJ0603Y391JXAAC
Mfr.Part #
VJ0603Y391JXAAC
Description
CAP CER 390PF 50V X7R 0603
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1.6mm
Capacitance :
390pF
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ0603Y391JXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y391JXAAC
VJ 390pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)