VJ0603Y333JFXAP
Mfr.Part #
VJ0603Y333JFXAP
Description
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0603
Voltage - Rated :
25V
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.033µF
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Tolerance :
±5%
Radiation Hardening :
No
Datasheets
VJ0603Y333JFXAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y333JFXAP
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±5% 0.033muF