VJ0603Y332MXCAP
Mfr.Part #
VJ0603Y332MXCAP
Description
CAP CER 3300PF 200V X7R 0603
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
3300pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
200V
Length :
1.6mm
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603Y332MXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y332MXCAP
VJ 3300pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)