VJ0603Y332JXXAC
Mfr.Part #
VJ0603Y332JXXAC
Description
CAP CER 3300PF 25V X7R 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
25V
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
1.6mm
Datasheets
VJ0603Y332JXXAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y332JXXAC
VJ 3300pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)