VJ0603Y331MXBPW1BC
Mfr.Part #
VJ0603Y331MXBPW1BC
Description
CAP CER 330PF 100V X7R 0603
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
330pF
Lead Free :
Lead Free
Length :
1.6mm
Dielectric Material :
Tantalum
GENERAL PURPOSE
Termination :
SMD/SMT
Series :
VJ
Width :
800μm
Height :
950μm
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay / Vitramon VJ0603Y331MXBPW1BC
VJ 330pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)