VJ0603Y273JBAAE31
Mfr.Part #
VJ0603Y273JBAAE31
Description
CAPACITOR CERAMIC 0603
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Applications :
Automotive
Series :
VJ
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
0.027μF
Datasheets
VJ0603Y273JBAAE31
Vishay / Vitramon VJ0603Y273JBAAE31
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±5% 0.027muF