VJ0603Y272MXCAP
Mfr.Part #
VJ0603Y272MXCAP
Description
CAP CER 2700PF 200V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Length :
1.6mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
2700pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
200V
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
200V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
VJ0603Y272MXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y272MXCAP
VJ 2700pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)