VJ0603Y272KXCAC
Mfr.Part #
VJ0603Y272KXCAC
Description
CAP CER 2700PF 200V X7R 0603
X7R
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
2700pF
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0603Y272KXCAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y272KXCAC
VJ 2700pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)