VJ0603Y272JXBAP
Mfr.Part #
VJ0603Y272JXBAP
Description
CAP CER 2700PF 100V X7R 0603
Capacitance :
2700pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Voltage - Rated DC :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
X7R
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
100V
Depth :
800μm
Datasheets
VJ0603Y272JXBAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y272JXBAP
VJ 2700pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)