VJ0603Y272JXBAC
Mfr.Part #
VJ0603Y272JXBAC
Description
CAP CER 2700PF 100V X7R 0603
X7R
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
2700pF
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0603Y272JXBAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y272JXBAC
VJ 2700pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)