VJ0603Y272JXAAP
Mfr.Part #
VJ0603Y272JXAAP
Description
CAP CER 2700PF 50V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
800μm
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
2700pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Tolerance :
±5%
Length :
1.6mm
Series :
VJ
Datasheets
VJ0603Y272JXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y272JXAAP
VJ 2700pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)