VJ0603Y223MXJAC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603Y223MXJAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Depth :
800μm
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
X7R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
VJ
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated DC :
16V
Dielectric :
X7R
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Length :
1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Published :
Capacitance :
0.022µF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
VJ0603Y223MXJAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y223MXJAC
VJ 0.022μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)