VJ0603Y223MEAAI34
Mfr.Part #
VJ0603Y223MEAAI34
Description
CAPACITOR CERAMIC 0603
Applications :
Automotive
VJ
Feature :
Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
0.022µF
Tolerance :
±20%
Datasheets
VJ0603Y223MEAAI34
Vishay / Vitramon VJ0603Y223MEAAI34
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±20% 0.022muF