VJ0603Y153MXAAP31
Mfr.Part #
VJ0603Y153MXAAP31
Description
CAPACITOR CERAMIC 0603
Ceramic Capacitors
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, PAPER, 11.25/13 INCH
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
0.015µF
Voltage - Rated :
50V
Temperature Characteristics Code :
Tape and Reel (TR)
Multilayer :
yes
Height :
0.97mm
Series :
VJ
Reach Compliance Code :
Compliant
Tolerance :
±20%
Length :
1.6mm
Pbfree Code :
yes
Applications :
Automotive
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Surface Mount :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric Material :
Ceramic
HTS Code :
Width :
0.8mm