VJ0603Y153JXAAP
Mfr.Part #
VJ0603Y153JXAAP
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
0.015µF
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Datasheets
VJ0603Y153JXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y153JXAAP
VJ 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)