VJ0603Y153JBAAE31
Mfr.Part #
VJ0603Y153JBAAE31
Description
CAPACITOR CERAMIC 0603
Capacitance :
0.015µF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
Automotive
Voltage - Rated :
50V
X7R
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
VJ0603Y153JBAAE31
Vishay / Vitramon VJ0603Y153JBAAE31
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±5% 0.015muF