VJ0603Y152MXXCW1BC
Mfr.Part #
VJ0603Y152MXXCW1BC
Description
CAP CER 1500PF 25V X7R 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric Material :
Tantalum
Width :
800μm
Voltage - Rated :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
1500pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height :
950μm
800μm
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±20%
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Vishay / Vitramon VJ0603Y152MXXCW1BC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±20% 1500pF