VJ0603Y152MXQPW1BC
Mfr.Part #
VJ0603Y152MXQPW1BC
Description
CAP CER 1500PF 10V X7R 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
1500pF
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
X7R
Dielectric Material :
Tantalum
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated :
10V
Case Code (Imperial) :
Height :
950μm
Case Code (Metric) :
Series :
VJ
Termination :
SMD/SMT
Published :
Width :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
10V
Vishay / Vitramon VJ0603Y152MXQPW1BC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±20% 1500pF