VJ0603Y152MXJAP
Mfr.Part #
VJ0603Y152MXJAP
Description
CAP CER 1500PF 16V X7R 0603
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated :
16V
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
16V
1 (Unlimited)
Datasheets
VJ0603Y152MXJAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y152MXJAP
VJ 1500pF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)