VJ0603Y152MXCAP
Mfr.Part #
VJ0603Y152MXCAP
Description
CAP CER 1500PF 200V X7R 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Length :
1.6mm
Capacitance :
1500pF
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Depth :
800μm
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603Y152MXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y152MXCAP
VJ 1500pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)