VJ0603Y152MXCAC
Mfr.Part #
VJ0603Y152MXCAC
Description
CAP CER 1500PF 200V X7R 0603
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
1500pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mount :
Surface Mount
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Depth :
800μm
Datasheets
VJ0603Y152MXCAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y152MXCAC
VJ 1500pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)