VJ0603Y152MXAAP
Mfr.Part #
VJ0603Y152MXAAP
Description
CAP CER 1500PF 50V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
1500pF
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Surface Mount, MLCC
Published :
Length :
1.6mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
VJ0603Y152MXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y152MXAAP
VJ 1500pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)