VJ0603Y124KXJAT
Mfr.Part #
VJ0603Y124KXJAT
Description
CAP CER 0.12UF 16V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
16V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Length :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
0.12μF
800μm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ0603Y124KXJAT
Vishay / Vitramon VJ0603Y124KXJAT
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±10% 0.12muF