VJ0603Y123MXQCW1BC
Mfr.Part #
VJ0603Y123MXQCW1BC
Description
CAP CER 0.012UF 10V X7R 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Lead Free :
Lead Free
0603 (1608 Metric)
Dielectric Material :
Tantalum
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
10V
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
±20%
Depth :
800μm
Case Code (Metric) :
Length :
1.6mm
Capacitance :
0.012µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
X7R
Width :
800μm
Height :
950μm
Vishay / Vitramon VJ0603Y123MXQCW1BC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±20% 0.012muF