VJ0603Y123JXXAP
Mfr.Part #
VJ0603Y123JXXAP
Description
CAP CER 0.012UF 25V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
25V
Length :
1.6mm
Capacitance :
0.012µF
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±5%
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Datasheets
VJ0603Y123JXXAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y123JXXAP
VJ 0.012μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)