VJ0603Y123JXJAC
Mfr.Part #
VJ0603Y123JXJAC
Description
CAP CER 0.012UF 16V X7R 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
X7R
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
0.012µF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
16V
Length :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Datasheets
VJ0603Y123JXJAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y123JXJAC
VJ 0.012μF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)