VJ0603Y122MXCAP
Mfr.Part #
VJ0603Y122MXCAP
Description
CAP CER 1200PF 200V X7R 0603
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
1200pF
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Datasheets
VJ0603Y122MXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y122MXCAP
VJ 1200pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)