VJ0603Y122KXCAP
Mfr.Part #
VJ0603Y122KXCAP
Description
CAP CER 1200PF 200V X7R 0603
Length :
1.6mm
Capacitance :
1200pF
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±10%
Surface Mount
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603Y122KXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y122KXCAP
VJ 1200pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)