VJ0603Y121MXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ0603Y121MXBCW1BC
Description
CAP CER 120PF 100V X7R 0603
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
120pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Length :
1.6mm
Dielectric Material :
Tantalum
Voltage - Rated DC :
100V
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
950μm
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Width :
800μm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Vishay / Vitramon VJ0603Y121MXBCW1BC
VJ 120pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)