VJ0603Y104MXXAC
Mfr.Part #
VJ0603Y104MXXAC
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603
1 (Unlimited)
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
25V
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Capacitance :
0.1μF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
VJ0603Y104MXXAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y104MXXAC
VJ 0.1μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)