VJ0603Y104MXJAC
Mfr.Part #
VJ0603Y104MXJAC
Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
Stock
88
In Stock :
88
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
16V
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
2013
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.1μF
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
16V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Datasheets
VJ0603Y104MXJAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y104MXJAC
VJ 0.1μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)