VJ0603Y104MFXAO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603Y104MFXAO
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.1μF
Series :
VJ
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Depth :
800μm
Voltage - Rated :
25V
Dielectric :
X7R
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
VJ0603Y104MFXAO
Vishay / Vitramon VJ0603Y104MFXAO
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±20% 0.1muF