VJ0603Y104MEAAO
Mfr.Part #
VJ0603Y104MEAAO
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 EPOXY
Capacitance :
0.1μF
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±20%
X7R
Feature :
Epoxy Mountable
Datasheets
VJ0603Y104MEAAO
Vishay / Vitramon VJ0603Y104MEAAO
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±20% 0.1muF