VJ0603Y104KFXAC
Mfr.Part #
VJ0603Y104KFXAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603
1 (Unlimited)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Length :
1.6mm
Capacitance :
0.1μF
Dielectric :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
25V
Depth :
800μm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603Y104KFXAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y104KFXAC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±10% 0.1muF