VJ0603Y104KEYAF
Mfr.Part #
VJ0603Y104KEYAF
Description
CAP CER 0.1UF 6.3V 0603 EPOXY
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3V
Feature :
Epoxy Mountable
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
0.1μF
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Datasheets
VJ0603Y104KEYAF
Vishay / Vitramon VJ0603Y104KEYAF
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±10% 0.1muF