VJ0603Y104JEXAF
Mfr.Part #
VJ0603Y104JEXAF
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603 EPOXY
Capacitance :
0.1μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated :
25V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Feature :
Epoxy Mountable
Datasheets
VJ0603Y104JEXAF
Vishay / Vitramon VJ0603Y104JEXAF
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±5% 0.1muF