VJ0603Y103MXAAP
Mfr.Part #
VJ0603Y103MXAAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
10000pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
VJ
Depth :
800μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Dielectric :
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ0603Y103MXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y103MXAAP
VJ 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)