VJ0603Y103MBAAE31
Mfr.Part #
VJ0603Y103MBAAE31
Description
CAPACITOR CERAMIC 0603
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
10000pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
VJ
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ0603Y103MBAAE31
Vishay / Vitramon VJ0603Y103MBAAE31
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±20% 10000pF