VJ0603Y103JXBAP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603Y103JXBAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Series :
VJ
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
100V
Depth :
800μm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R
Length :
1.6mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Capacitance :
10000pF
Datasheets
VJ0603Y103JXBAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y103JXBAP
VJ 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)