VJ0603Y103JNXAT2M
Mfr.Part #
VJ0603Y103JNXAT2M
Description
CAP CER 10000PF 25V 0603 EPOXY
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Voltage - Rated :
25V
Feature :
Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Datasheets
VJ0603Y103JNXAT2M
Vishay / Vitramon VJ0603Y103JNXAT2M
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±5% 10000pF